Академик Пловдив не остави шансове на Берое при визитата си в Стара Загора

Снимка: НБЛ
21:48, 30.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Академик Пловдив записа втора поредна победа Националната баскетболна лига (НБЛ), след като в среща от 27-ия кръг надделя със 113:83 като гост на Берое Стара Загора.

Двубоят в зала "Общинкса" премина изцяло под контрола на пловдивчани, които реализираха цели 18 тройки по пътя си към успеха срещу старозагорци, които бяха принудени да се борят и с редица кадрови проблеми.

Гостите започнаха ударно мача със серия от 14:0, като тази разлика се запази и до края на откриващата четвърт. До почивката състезателите на Йордан Янков продължиха с успешната си стрелба от дистанция, за да дойде тя при аванс от 61:37 в полза на гостите.

След подновяването на играта срещата стана малко по-равностойна, но баскетболистите на Академик поддържаха умело своята преднина, което позволи и на два тима в хода на заключителните 10 минути да дадат шанс за изява на част от по-младите си състезатели.

В крайна сметка най-резултатен за победителите стана Томислав Минков със своите 22 точки, а Филип Хенри оформи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби.

За домакините Седариан Рейнс завърши срещата с 25 пункта, докато Николай Титков добави 20.

В подреждането Академик Пловдив заема 10-о място с баланс 10-17. Берое пък засега остава на последната 12-а позиция с показатели 8-19.