Алекс Николов спечели дербито срещу Матей Казийски в италианския волейболен елит

Александър Николов Алекс
Снимка: АРХИВ - БФВ
09:43, 21.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Кучине Лубе Чивитанова победи Тренто с 3:2 гейма (17:25, 20:25, 25:22, 32:30, 15:13) в изтеглен мач от 5-ия кръг на италианския волейболен елит.

За отбора на победителите с Александър Николов се появи от резервната скамейка, за да се превърне в най-резултатния играч на победителите в зала "БиЕлЕм Груп Арена" с 19 точки. За домакините пък Матей Казийски се отчете с 12 пункта.

Волейболистите на Анджело Лоренцети не срещнаха затруднения в първия гейм, като дори изградиха двуцифрен аванс при резултат 17:7. През втората част гостите поведоха за първи път в хода на сблъсъка, но въпреки това домакините наложиха волята си и със серия от четири поредни точки затвориха гейма.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини обаче възобновиха равенството в геймовете, като най-оспорвана бе 4-ата част. В тайбрека равенството се запази до 10:10, преди Алекс Николов и компания заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен в двубоя бе Даниеле Лавиа с 23 точки.

Лубе заема 3-ата позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба. Тренто се намира на 5-ото място в подреждането с 1 успех и 3 поражения.

Вежди Рашидов: Дано разумът надделее над ината
Христо Иванов: Не е въпросът откъде ще дойде името, а каква е формулата