Байерн Мюнхен победи минимално Кавазаки в приятелски мач в Токио

байерн мюнхен победи минимално кавазаки приятелски мач токио
16:55, 29.07.2023

Байерн Мюнхен се наложи над Кавазаки Фронтале с минималното 1:0 в контролна среща, играна на Националния стадион в Токио.

Единственото попадение в срещата падна в 58-ата минута, а негов автор стана Йосип Станишич, който се появи от резервната скамейка в началото на второто полувреме. До края германският шампион удържа крехкия си аванс срещу японския тим. Отборът на Томас Тухел отправи цели 20 удара към вратата на Кавазаки, но само три от тях бяха точни. От своя страна японците се отчетоха с един-единствен точен удар по посока баварската врата.

По този начин мюнхенци се реваншираха за загубата си от шампиона на Англия Манчестър Сити с 1:2. За германския колос предстои нова проверка, този път с Ливърпул, който ще се проведе на Националния стадион в Сингапур. След това Тухел и компания играят последна приятелска среща с френския Монако, преди да се изправят срещу РБ Лайпциг в мач за Суперкупата на Германия на 12 август. Шест дни по-късно тимът започва защитата на титлата си в Бундеслигата с визита на Илия Груев и Вердер.

За Кавазаки предстои мач с Кочи Юнайтед от четвъртия кръг в турнира за Купата на императора.

МВР установи 31 шофьори да карат след употреба на алкохол и 21 - под въздействието на наркотици
Създаден е екип от прокурори, който да работи по случая с малтретираното момиче от Стара Загора