Байерн Мюнхен победи с 4:3 английския Ливърпул в контролна среща в Сингапур

байерн мюнхен победи английския ливърпул контролна среща сингапур
17:19, 02.08.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен победи с 4:3 английския Ливърпул в контролна среща, която се игра в Каланг, Сингапур.

Баварците на два пъти се оказваха догоноващи в резултата, като първия път бе с два гола пасив, но с попадения в самия край и на двете полувремена стигнаха до престижния успех.

Ливърпул откри още във втората минута чрез Коди Гакпо, който засече подаване на Диого Жота.

В 28-мата минута новият капитан на мърсисайдци Върджил ван Дайк удвои след пас на Анди Робъртсън.

"Червените" обаче не успяха да запазят аванса си дори до почивката, тъй като в 33-тата минута Серж Гнабри намали след асистенция на Ким Мин-Же, а три минути преди паузата Лерой Сане бе точен за 2:2.

През второто полувреме бяха извършени 21 смени, като единствено вратарят на Ливърпул Алисон Бекер остана пълни 90 минути на терена, но това не свали темпото на игра.

В 67-мата минута Ливърпул отново поведе чрез резервата Луис Диас.

Попадението на колумбиеца обаче не стигна на английския тим, тъй като с голове на Йосип Станишич в 80-ата минута и юношата Франс Крациг в добавеното време Байерн стигна до пълния обрат и победата с 4:3.

За баварците това е трета победа в четири мача в контролите, докато за Ливърпул поражението е първо след две победи и равенство.

До края на лятната си подготовка и двата тима ще изиграят по още един мач. В понеделник в Престън Ливърпул посреща германския Дармщад, докато в същия ден Байерн ще играе с френския Монако в Унтерхахинг.

Нападателят на Левски Билал Бари бе опериран успешно в клиника в Барселона
БК Балкан попадна във втора урна преди жребия за редовния сезон на турнира за Купата на ФИБА Европа