дара малинова завоюва бронзов медал турнир художествена гимнастика баку
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
15:09, 03.03.2024

България спечели отборната надпревара при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Miss Valentine" 2024 в Тарту (Естония).

Страната е представена от национален отбор девойки индивидуално в състав Дара Малинова, Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева, които днес играха с бухалки и с лента.

Българките събраха 327.100 точки, след като Малинова има 29.250 на обръч, 27.500 на бухалки и 29.150 на лента; Вълкова 29.150 на обръч, 28.950 на топка и 24.850 на бухалки; Рашева 25.700 на обръч, 26.550 на топка и 26.550 на лента; Шалуева 26.200 на топка, 25.750 на бухалки и 27.500 на лента. Така те завоюваха златния медал в отборната надпревара на 30-о юбилейното издание на "Miss Valentine".

Сребърният медал завоюваха домакините от Естония с 320.350, а на трето място е Финландия с 316.900 точки.

Четири от четири възможни финала за България, които са по-късно днес. Дара Малинова ще спори за медалите на обръч, на бухалки и на лента. Малинова се класира за финалите с първи по сила оценки. Магдалена Вълкова е сред най-добрите осем на топка.

Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
12:54, 02.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Весела Лечева ще представи българската кандидатура за eвропейското първенство по стрелба през 2026 г.
12:43, 02.05.2024
Спортни новини 02.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 02.05.2024
Хебър приема Лудогорец в полуфинален реванш за Купата на България
11:29, 02.05.2024
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франсиско Серундоло
10:57, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.