Българските баскетболистки U18 спечелиха последния си мач от приятелски турнир в Чехия

Момичетата на Маргарита Маринкова финишираха успешно своето участие с две победи и една загуба, след като надиграха Румъния със 78:59.

Български баскетболен отбор за девойки под 18 г.
Снимка: bgbasket.com
13:37, 21.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Българският национален отбор за девойки до 18 години постигна втора поредна победа в своята подготовка за европейското първенство в Плоещ, Дивизия Б. Момичетата на Маргарита Маринкова финишираха успешно своето участие на приятелския турнир в Клатови, Чехия. Българките надиграха Румъния със 78:59 в мач от последния трети кръг, който се изигра в зала "Клатови".

Така младите "лъвици" завършиха надпреварата с две победи и една загуба, а общият им баланс в контролите е четири успеха и едно поражение.

Българките се сдобиха с водачеството на бърза ръка и след 10 минути игра се откъснаха с 6 точки.

Втората част предложи доста повече интрига и няколко смени на лидерството, но символичните гости отново съумяха да излязат напред и да фиксират 35:34 в своя полза на голямата почивка.

Младите „лъвици“ не изпуснаха водачеството и при подновяването на играта, а освен това удържаха и румънския щурм, за дръпнат само с точка в края на предпоследния период.

Във финалната десетка българският тим се пребори за двуцифрена разлика и до края не срещна проблеми да я задържи.

Албена Соколова даде тон на българките с 20 точки, като се отличи с 4 точни стрелби от 4 опита зад дъгата. Гергана Маданкова прибави 19, Деница Манолова остави срещу името си 11 и 12 борби.

Йоана Истратеску отговори с 14 точки за северните ни съседки.

За българския тим предстоят нови проверки, които ще бъдат на 27 и 28 юли, когато отново ще срещнат румънките, но този път в Русе.

Мартин Нанчев остана на крачка от подиума във Финал А на 500 м едноместно кану при юношите на световното в Пловдив