Българският ансамбъл спечели златен медал на финала с пет обръча на турнира по художествена гимнастика в Москва (ВИДЕО)

14:44, 18.02.2018
Чете се за: 01:02 мин.
Други спортове
българският ансамбъл спечели златен медал финала пет обръча турнира художествена гимнастика москва видео

Българският ансамбъл спечели златен медал на финала с пет обръча на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При, който се провежда в руската столица Москва.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Елена Бинева и Теодора Александрова, с треньор Весела Димитрова, получиха за изпълнението си оценка 18.900 точки взеха втори медал в Москва след среброто в многобоя вчера.

По-късно е финалът на три топки и две въжета.

На второ място са домакините от Русия с 18.500 точки, а на трето Узбекистан с 15.900 точки.

В многобоя при жените, който завърши късно снощи, Боряна Калейн е десета в подреждането със сбор от 61.150 точки (15.650 точки на обръч, 17.050 точки на топка, 13.400 на бухалки 15.050 на лента). Българката се класира за финалите на топка и на лента, които са по-късно днес.

Победителка стана Дина Аверина (Русия), носителка на сребърния медал е сестра й Арина Аверина, а бронза спечели трета рускиня - Юлия Бравикова.

В съпътстващия турнир в Москва българката Ерика Зафирова спечели бронзовия медал в многобоя. На този турнир няма финали и това е единственият комплект медали, който се раздава.

Шампион стана Карина Кузнецова (Русия) със сбор от 63.550 точки, следвана от Анастасия Салос от Беларус с (61.700), а Зафирова събра сбор от 54.950 точки.

Днес се изиграха съчетанията с бухалки и лента. На бухалки Зафирова получи 13.200 точки, след като започна отлично, но във втората част на съчетанието допусна сериозни грешки. На лента тя получи 13.100 точки, след като имаше и някои неточности.

Вчера Зафирова получи 15.500 точки на обръч, след като имаше някои дребни неточности и завърши малко след музика. На топка тя беше оценена с 13.150 точки, след като имаше едно изпускане на уреда.

Още Други спортове

Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
22:05, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024
Спортни новини 26.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 26.04.2024
Олимпийският огън бе предаден на домакините от Франция в Атина, утре ще отпътува към Марсилия
20:09, 26.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Дончо Донев, Биляна Дудова и Иво Иванов в "Арена спорт" в неделя по БНТ 1
17:59, 26.04.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Очаквайте епизод 26 от поредицата "Истории от Олимпийските игри" в неделя от 13:15 ч. по БНТ 1
17:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Без изненади в първия кръг на Държавното първенство по бадминтон за мъже и за жени в София
17:01, 26.04.2024
Красимир Инински: България е доминираща сила в бокса, трябва да се гордеем
15:49, 26.04.2024
Чете се за: 04:20 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
15:30, 26.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Кристиан Василев е на финал и ще се бори за олимпийска квота на скиф в Сегед
15:29, 26.04.2024
Роджър Федерер победи Григор Димитров на финала на турнира по тенис в Ротердам (ВИДЕО)
Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал на финала на три топки и две въжета в Москва