Барселона разгроми Байерн Мюнхен и записа четвърти пореден успех в Евролигата по баскетбол за мъже

барселона разгроми байерн мюнхен записа четвърти пореден успех евролигата баскетбол мъже
10:03, 21.10.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Барселона победи убедително гостуващия Байерн Мюнхен с 98:59 (27:11, 16:16, 27:13, 28:19) в среща от четвъртия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже и продължава без поражение от началото на сезона.

Барселона и Реал Мадрид са начело в класирането с 4-0, а Байерн има две победи и две загуби, и е на десетата позиция.

Каталунците доминираха през целия двубой, а в последната четвърт преднината им премина границата от 40 точки.

Джабари Паркър се отчете с 15 точки и 6 борби за успеха, Ян Весели добави 14 точки, а Уили Ернангомес 11.

Серж Ибака беше най-полезен за баварците с 13 точки и 8 борби.

Френският Монако спечели срещу Алба Берлин (Германия) с 86:75 (18:16, 29:24, 20:16, 19:19) и записа първи домакински успех. Тимът е с баланс 2-2, а германците нямат победа от началото на сезона.

Анадолу Ефес (Турция) нанесе първа загуба на испанския Валенсия, след като взе домакинството си със 77:73 (18:15, 20:25, 19:13, 20:20). Двата тима имат по три успеха и едно поражение.

Серия от 16-1 в края на третия период обърна нещата за Ефес. Шейн Ларкин завърши с 15 точки, 8 борби и 6 асистенции. Родриг Бобоа го последва с 14 точки, Уил Клайбърн и Дариус Томпсън вкараха по 13.

За Валенсия се отличиха Деймиън Инглис и Хосеп Пуерто съответно 13 и 10 точки.

Макаби Тел Авив (Израел) постигна трудна победа след продължение като гост на Панатинайкос в Атина с 86:81 (20:15, 19:9, 18:25, 15:23, 14:9). Редовното време завърши 72:72. Домакините преодоляха пасив от 14 точки през третата четвърт след изгонването на старши треньора Ергин Атаман, за да стигнат до допълнителните пет минути, но в крайна сметка не спечелиха мача.

Италианският Виртус Болоня надделя срещу Цървена Звезда (Сърбия) с 85:79 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24), за да удължи победната си серия до три мача за баланс 3-1. В последните минути сърбите намалиха изоставането си до 3 точки няколко пъти, но Виртус удържа аванса си.