Барселона загуби от мексиканци в зрелищен приятелски мач с 5 гола

Каталунците отстъпиха на Клуб Америка с 2:3

Барселона
Снимка: Facebook: FC Barcelona
08:19, 22.12.2023

Барселона загуби от мексиканския Клуб Америка с 2:3 в приятелски мач между двата отбора, игран пред повече от 92 000 зрители на стадион "Котон Боул" в американския град Далас.

Каталунците излязоха напред в резултата с попадение на младата си звезда Ламин Ямал още в шестата минута, но мексиканците изравниха чрез Хулиан Кинонес шест минути по-късно. Барса все пак отново излезе напред благодарение на попадение на Марк Гию в 28-ата минута.

След почивката и двата отбора направиха много смени, а Клуб Америка първо изравни чрез ново попадение на Хулиан Кинонес в 50-ата минута, а в 82-рата минута направи пълен обрат с попадение на резервата Хенри Мартин.

Това беше последният мач за годината на Барселона, който на четвърти януари 2024 ще гостува на Лас Палмас в среща от испанската Ла Лига.

Волейболни легенди развълнуваха младите таланти на откриването на турнира "Звезди на бъдещето"