баскетболните националки българия започнаха балканиадата успех
Снимка: Българска федерация по баскетбол
20:05, 27.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Националният отбор на България за момичета U16 започна с категорична победа участието си на Балканиадата в Търговище, Румъния. На старта на надпреварата тимът се справи без проблеми с Молдова със 101:40.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев се откъснаха с 24 точки разлика още след десет минути игра, а на почивката вече водеха с 54:18. Преднината им продължи да расте и след паузата и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Българките вкараха 74 точки под коша, като направиха значително по-малко грешки от опонента си - 16 срещу 46. Съставът на Молдова пък пропусна единствения си опит при стрелбата от тройката, а половината от точките на тима дойдоха от наказателни удари.

Най-резултатни за България с по 15 точки бяха Катрина Бозова (8 борби, 7 асистенции) и Фатме Кичукова (6 асистенции, 7 откраднати топки), Габриела Коцева реализира 14 точки, с 12 е Анна Бандрова, като всички в отбора се появиха в игра.

Следващият мач на България е в четвъртък (28 декември) от 10:00 часа срещу домакина Румъния.

Израел разширява офанзивата си в Ивицата Газа
20 години от атентата в Кербала: Почит към загиналите военнослужещи в база "Индия"