Берое надви Локомотив София и се класира за финала за Купата на България по баскетбол за жени

Баскетболистките от Стара Загора продължават защитата на трофея

БК Берое Локомотив София
17:12, 10.02.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Носителят на трофея от последните четири години и шампион на България Берое Стара Загора победи Локомотив София с 80:49 (17:13, 24:19, 19:8, 20:9) в първия полуфинал от турнира за Купата на страната по баскетбол за жени в „Арена Самоков“.

Така старозагорки продължават защитата на отличието и очакват съперника си от втория полуфинал от 18:00 часа между домакина на финалите и миналогодишен сребърен медалист Рилски спортист и вицешампиона Монтана 2003.

Баскетболистките на Берое държаха инициативата през първото полувреме, но Локомотив София успя да ги затрудни на моменти. Съставът от Стара Загора имаше 4 точки аванс след 10 минути игра, а около две минути и половина преди почивката състезателките на Локомотив излязоха напред в резултата след кош на Ренета Димитрова за 32:31. Старозагорки отговориха със серия от 10:0, за да се оттеглян на почивката с преднина от 41:32.

Шампионките бяха доста по-мобилизирани в третата част и се откъснаха с 20 точки – 60:40 преди заключителните 10 минути. До края Берое увеличи още аванса си, който достигна 31 точки, а Локомотив отбеляза само 17 точки през цялото второ полувреме.

Състезателките от София спечелиха борбата под коша (47-44), но направи повече грешки (20-7), а Берое доминираше при успеваемостта при стрелбата от игра (42%-26%), асистенциите (23-11) и откраднатите топки (16-3).

Николет Гилдей и Гергана Маданкова реализираха по 14 точки за победата, Цветомира Наумова добави 13 точки, а Деана Стояновска вкара 11.

За Локомотив София Ренета Димитрова завърши с 9 точки.

Утре (неделя) предстоят мачът за третото място от 13:00 часа и финалът на турнира от 15:30 часа.