Маркос Алонсо Мохамед Салах
22:05, 28.08.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Челси и Ливърпул не успяха да се победят в бърза и яростна среща на „Анфийлд“.

Двата тима завършиха 1:1 в мача от 3-ия кръг на Висшата лига на Англия. Челси успя да спечели една точка, срещу „мърсисайдци“ дори и с 10 души на терена. В края на първото полувреме Рийс Джеймс беше изгонен с червен картон.

В битката между двата водещи отбора, за които се очаква да се борят за титлата през този сезон, Ливърпул натискаше неистово през цялото време, но носителят на трофея от Шампионската лига беше отлично организиран и успя да стигне до равенството.

Още в 22-ата минута Челси поведе чрез Кай Хаверц, който засече с глава след центриране от корнер за 1:0.

Малко преди двата тима да се оттеглят на почивка, Рийс Джеймс беше изгонен заради игра с ръка в наказателното поле. Ливърпул получи право да изпълни дузпа, а Мохамед Салах реализира за 1:1.

В крайна сметка през второто полувреме, въпреки атаките, Ливърпул не успя да стигне до ново попадение.

Така Челси и „червените“ са с по 7 точки на 2-о и 3-о място, със същия брой е Уест Хем, който е лидер към момента в класирането, а Евертън е на 4-а позиция.