Черноморец започна с победа след две продължения в Европа

"Акулите" надиграха Борас Баскет с 109:105.

черноморец започна победа две продължения европа
Снимка: FIBA
от БНТ , Източник: bgbasket.com
21:02, 04.10.2023
Чете се за: 03:37 мин.

Черноморец записа драматична победа с 109:105 след две продължения над Борас Баскет в първия си мач от квалификациите за ФИБА Къп.

Така "акулите" са много близо до същинската фаза, а за групите на турнира се класират победителите от всеки турнир, както и двата най-добри отбора завършили на второ място.

В четвъртък от 18:30 ч. Черноморец ще играе срещу домакина на турнира Катая, който вече има една загуба от Борас.

Черноморец води през повече моменти от двубоя, като взе инициативата от самото начало, но така и не успя да застрахова преднината си, като я увеличи.

Бургазлии имаха аванс през целия първи период, на моменти със 7-8 точки, но в средата на втората част Борас изравни, а след това се оттегли с преднина и на почивката - 44:42.

Цялата трета четвърт премина в размени на водачеството, без никой от отборите да успее да наложи волята си, преди Черноморец отново да вземе надмощие.

На два пъти в решителните последни десет минути Черноморец дръпна с 8 точки напред, но не успя да задържи аванса.

Борас отново направи обрат три минути преди сирената и оттам започна игра на котка и мишка, като Черноморец повеждаше, само за да бъде застигнат в следващата атака.

Финалните моменти минаха и в размяна на наказателни удари, а 13 секунди преди края от линията Борас пак излезе с точка напред.

Черноморец имаше последната дума в двубоя, а Травис Макконико пое отговорността за решителен изстрел, който пропусна, а при борбата Тони Троча бе фаулиран.

Троча отбеляза само втория си изстрел от наказателната, за да иде двубоят в продължение, при 87:87.

Отново имаше страхотна размяна на кошове, но всичко изглеждаше в полза на Борас, когато отново поведе с 2 точки и секунда до края.

Големият герой тук стана Макконико, който успя за тези стотни да хване и да изстреля топката точно в коша за 98:98.

Във второто продължение вече тройките на Борас не влизаха, а Черноморец направи истински рейд за победата със 109:105.

Най-резултатен за "акулите" беше американецът Травис МакКонико с 31 точки. Колумбийският център Тони Троча Морелос добави 24, като остави на сметката си и 9 борби. Христо Захариев се отчете с 19 точки, а Шон Смит записа дабъл-дабъл, реализирайки 18 точки и 14 борби.

За Бурос Баскет Джаред Годфри отбеляза 25 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Райън Логан завъши с 22 точки, 7 борби и 3 асистенции.

Бунт и вътрешен преврат - реакциите след свалянето на председателя на Долната камара на САЩ