Мотористите призоваха за повече толерантност на пътя и почетоха паметта на загиналите с литургия и шествие по основните булеварди на Пловди
В Пловдив десетки мотористи се включиха в мотошествие в памет на загиналите на пътя хора.
То се проведе под надслов „Пътят е, за да стигнем у дома“ като в памет на жертвите на катастрофи беше отслужена литургия. След това моторите преминаха по основните булеварди в града. Екипи на полицията спираха поетапно движението на автомобили и следяха за безопасното преминаване на участниците в мотошествието. С инициативата мотористите показаха солидарност и подкрепа към загиналите и техните семейства и отправиха апел всички участници да спазват правилата по пътищата. По данни на мотоклубовете, инцидентите с мотористи тази година са по-малко от предходната.
Христо Йончев – секретар на мотоклуб „Вагабондс МС“: "Искаме да покажем да бъдем по-внимателни на пътя, както ние, така и заобикалящите ни хора. Да гледат повече в огледалата и почитаме нашите братя, които са загинали на пътя. Призоваваме всички водачи на пътя да бъдат толерантни най-вече и да спазват правилниците."
Християн Лисов: "По-спокойно каране, разумно каране и да се забавляваме."
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа