Кандидатът за президент на Българския футболен съюз Димитър Бербатов отново се разписа за бившия си клуб Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул на "Олд Трафорд". Този път нападателят на "червените дяволи" бе точен във вратата на "мърсисайдци" по време на благотворителен мач между бивши играчи и легенди на двата тима.
Близо 49 хиляди зрители изгледаха на живо двубоя, в който участие взеха играчи като Гари Невил, Яп Стам, Патрис Евра, Карел Поборски, Джейми Карагър, Стюарт Даунинг, Луис Гарсия, Дирк Кайт, а събитието събра над 1,3 милиона паунда за благотворителната фондация на "червените дяволи".
След нулево първо полувреме двубоят, наречен "Легендите на Севера", се оживи, като Ливърпул поведе чрез Гарсия в 47-ата минута, но само три минути по-късно Бербатов си спечели дузпа и хладнокръвно я реализира за 1:1, връщайки спомените към знаменития си хеттрик срещу този съперник през 2010 година.
Резервата Макси Гонсалес вкара още два гола на Ливърпул за крайното 3:1 в полза на Манчестър Юнайтед.
Реваншът между двата тима ще се състои през септември на "Анфийлд", отново с благотворителна цел.
Шакира засипа Лионел Меси с похвали след историческата му вечер на Мондиал 2026
Панама и Хърватия се изправят един срещу друг в търсене на първи точки на Мондиал 2026
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско