Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на "Чалънджър" в Италия

димитър кузманов класира четвъртфиналите сингъл чалънджър италия
Снимка: БФ Тенис
20:50, 12.07.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Сан Бенедето (Италия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Във втория си двубой от основната схема пловдивчанинът победи Михаел Геертс (Белгия) с 6:3, 1:6, 6:3 за 2:12 часа.

Българинът направи решаващ пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част загуби пет поредни гейма от 1:1 до 1:6 и Геертс изравни. В третия сет Кузманов взе подаването на съперника си в шестия гейм и затвори срещата с първия си мачбол.

Пловдивчанинът заработи 20 точки за световната ранглиста и 3240 евро от наградния фонд, а в спор за място на полуфиналите ще играе с победителя от двубоя между номер 4 в схемата Тиаго Тиранте (Аржентина) и Даниел Ринкон (Испания).

Утре Александър Донски и Звонимир Бабич от Хърватия ще играят на четвъртфинал на двойки на турнира в Италия.

Първо място в групата и полуфинал на Балканиадата за волейболистките на България до 19 г.
"Интересните времена" вече са тук: Какво означава навлизането в антропоцен?