ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Трагедията във Венецуела: Всеки спасен човешки живот е чудо
Чете се за: 03:25 мин.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци...
Чете се за: 03:55 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Доц. Шиваров: Случаите на COVID-19 в училищата са резултат от заразяване в извънучилищна среда

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:26 мин.
Още
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Случаите на COVID-19, открити в училищата, са вследствие на заразяване в извънучилищна среда, каза в студиото на "Денят започва" имунологът доц. Велизар Шиваров.

"Очаквано, проблемът на училищата е, че струпването на такива големи контингенти от хора неминуемо ще доведе до предаването на вируса на по-голям брой хора. Голямото опасение е, че те могат да бъдат не толкова опасни за децата, колкото за контактните на тези деца", подчерта той.

Независимо от това, обществото трябва да опита да се върне към "една що-годе нормална среда на общуване и обучение", счита имунологът.

Според него маските са важен елемент в личната защита от заразата.

"Маските пазят както от това ти да разпространяваш заразата, пазят и от това ти да заразиш. Моето мнение е, че къде е възможно децата трябва да носят маски в закрити помещения", категоричен беше доц. Шиваров.

Какво още каза имунологът вижте във видеото.

Гледайте още теми от "Денят започва"

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?