Ландо Норис даде най-добро време.
Пилотите на Макларън – Ландо Норис и Оскар Пиастри доминираха в третата и последна свободна тренировка за Гран при на Саудитска Арабия във Формула 1. Норис спря хронометрите на 0.024 секунди по-добро време от съотборника си.
По-голямата част от пилотите пропуснаха началото на тренировката заради жегата в Джеда, а Джак Дуън направи първата обиколка с меките гуми на Пирели. Пистата обаче ставаше все по-заета с течение на времето, а Макс Верстапен първи успя да победи обиколки на Норис и Пиастри.
Състезателите смениха гуми 17 минути преди края на тренировката и Джордж Ръсел моментално излезе начело с 1:28.214 минути за Мерцедес, но Пиастри подобри постижението му с 0.701 секунди малко след това. Неговият съотборник Норис отговори с 1:27.489 минути и така зае окончателно първото място.
Ръсел остана на трети, а Верстапен финишира на четвърта позиция за Ред Бул пред Шарл Льоклер от Ферари.
Кими Антонели продължи да впечатлява с най-добро време и във втората тренировка в Австрия
Кими Антонели даде най-добро време в първата тренировка преди Гран при на Австрия
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите