Събитието е насрочено за петък в „Кенеди Сентър" в столицата Вашингтон и ще бъде предавано пряко по БНТ 1 и БНТ 3.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп потвърди, че ще присъства на церемонията по тегленето на жребия за Световното първенство по футбол през следващото лято, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада. Събитието е насрочено за петък в „Кенеди Сентър" в столицата Вашингтон и ще бъде предавано пряко по БНТ 1 и БНТ 3.
Мондиалът се очертава като ключово спортно събитие през втория мандат на президента, макар че Тръмп предизвика известни противоречия с предложения за преместване на мачове в градове, които според него не гарантират пълна безопасност. Сред домакините са и някои традиционно демократични градове като Лос Анджелис, Сан Франциско и Сиатъл.
В същото време иранската делегация обяви бойкот на церемонията, след като част от участниците не получиха визи за САЩ. Това се дължи на решение от юни миналата година, с което американските власти забраниха влизането в страната на граждани от 19 държави, сред които Иран и Хаити – и двете с отбори на предстоящия Мондиал.
Франция и Парагвай определят кой ще се противопостави на Мароко в четвъртфиналите на Мондиал 2026
Ерве Ренар се раздели с националния отбор на Тунис след отпадането от световното първенство
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Пожар в района на къмпинг „Градина“: Имало е опасност огънят да застраши каравани и хотелски комплекс
Прокуратурата повдигна обвинение на шефа на ВиК – Бургас и още един служител