Дунав 2016 спечели титлата на държавното първенство по баскетбол за момичетата до 12 г.

Сребърните медали са за тима на Славия. Септември спечели бронзовите отличия.

дунав 2016 спечели титлата държавното първенство баскетбол момичетата
19:00, 17.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Дунав 2016 е новият шампион в държавното първенство за момичета до 12 г. След като загуби финала в тази възраст преди година, този път тимът спечели златото след успех в мача за титлата срещу Славия с 90:78 в столичната зала „Триадица“.

Баскетболистките на Руслан Русев имаха леко предимство в началните минути, но след силна серия в края на първата част съперникът им обърна за 20:18. Двубоят продължи много оспорвано, а на почивката тимът на Силвия Пеева имаше минимален аванс при 44:43. Русенки обърнаха за 64:60 преди заключителната четвърт, а след много силни последни десет минути и спечелиха мача.

Виктория Михова вкара 17 точки за победителите, 15 добави Галена Авни. За столичния тим 23 точки отбеляза Рая Костова, 20 има Анджела Тошова.

Септември 97 взе бронзовите медали в турнира, след като в малкия финал се наложи над Рилски спортист с 65:43. Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, след което тимът от Самоков водеше с 38:33. След паузата обаче гостите отбелязаха едва 5 точки, съставът на Борислава Мандур бързо стигна до обрата и спечели. Леа Миланова бе най-резултатна за победителите с 21 точки, 14 добави Лъчезара Милкова. За съперника Кристина Бозова вкара 13 точки.

На петата позиция завърши Светкавица след успех срещу Доростол с 68:61 в оспорван мач, в който победителят бе определен в заключителните минути. За отбора от Търговище с 32 точки се отчете Сияна Георгиева, докато за състава от Силистра 20 има Моника Кръстева.

Не по-малко драма имаше и в битката за седмото място, където Шампион 2006 победи Тунджа Ямбол с 50:47 след кош в последните секунди. Вяра Василева реализира 21 точки за столичния тим, докато за съперника Пресиана Димитрова вкара 13.