Два гола на Лионел Меси донесоха победата на Аржентина над Перу в мач от световните квалификации

аржентина записа четвърта поредна победа световните квалификации зона конмебол гаучосите наложиха гост перу двата гола успеха селекцията лионел скалон
08:29, 18.10.2023

Аржентина записа четвърта поредна победа в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. "Гаучосите" се наложиха с 2:0 като гост на Перу. И двата гола за успеха на селекцията на Лионел Скалони вкара Лионел Меси.

Аржентина излезе напред в резултата в 32-ата минута след страхотна контраатака. Енцо Фернандес подаде към Нико Гонсалес отляво, а той центрира за Лионел Меси, който с едно докосване прати топката във вратата.

Десет минути по-късно Фернандес намери Меси в наказателното поле, който удвои резултата.

В 57-ата минута Меси отново наказа грешка в отбраната на домакините, но след намесата на ВАР голът беше отменен заради засада.

В друг мач от групата в Матурин Венецуела победи Чили с 3:0 с голове на Йеферсон Сотелдо, Саломон Рондон и Дарвин Мачис. Парагвай стигна до успех с 1:0 над гостуващия Боливия с гол на Антонио Санабрия в 69-ата минута, а в Кито Еквадор и Колумбия приключиха при 0:0.

В класирането Аржентина е убедителен лидер с 12 точки. Следват Уругвай, Бразилия и Венецуела с по 7, Колумбия с 6, Еквадор, Парагвай и Чили с по 4. За световното първенство се класират първите шест отбора, а седмият ще играе бараж.

Нивото на Дунав е критично ниско
Явор Гечев за плановете за изграждане на ВЕИ: Земеделските земи са гарантирани в Конституцията