Два отменени гола на Мане не попречиха на Байерн да постигне лесна победа над Волфсбург

два отменени гола мане попречиха байерн постигне лесна победа волфсбург
20:47, 14.08.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Байерн Мюнхен постигна домакинска победа с 2:0 над състава на Волфсбург в двубой от втория кръг на германската Бундеслига.

„Баварците“ откриха резултата в 33-ата минута чрез Джамал Мусиала, който получи подаване от Томас Мюлер около дъгата на наказателното поле на гостите, след което се освободи от двама футболисти в „зелено“ и шутира по диагонал, а топката влетя в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Коен Кастеелс.

Шампионите удвоиха преднината си в 44-ата минута, когато Алфонсо Дейвис проби отляво в наказателното поле на Волфсбург и пусна пас по земя към Йосуха Кимих, който от границата на пеналтерията стреля прецизно към долния ляв ъгъл на вратата, а току пред погледа на стража Кастеелс, Томас Мюлер отклони с едно докосване, с което оформи и крайният резултата.

Срещата бе белязана от две отменени попадения на Садио Мане в 20-ата и в 69-ата минута, като и при двата случая сенегалецът бе в положение на засада.

В класирането съставът на Юлиан Нагелсман е лидер с пълен актив от 6 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд, но „жълто-черните“ са с по-лоша голова разлика. Волфсбург заема 15-ото място в една точка в актива си.