Две сребърни отличия за Стилияна Николова и бронз за Боряна Калейн в първите два финала на Световната купа

България има пет отличия от надпреварата до момента.

Стилияна Николова
Снимка: БФ Художествена гимнастика
15:25, 14.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Стилияна Николова спечели сребърните медали на обръч и на топка, а Боряна Калейн взе бронз на топка в първите два финала на отделните уреди при жените на на Световната Чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Това е последно състезание преди Олимпийските игри в Париж 2024.

В първия финал на обръч и двете българки имаха известни неточности. Николова, която вчера стана първа в многобоя, получи оценка от 35.200 точки (трудност 18.300; артистичност 8.500; изпълнение 8.400) и се окичи със сребърен медал.

Калейн беше оценена с 32.700 точки (17.500; 8.100; 7.150), след като имаше изпускане на уреда, и зае седма позиция.

Златото завоюва представителката на Израел Дария Атаманов с 36.450 точки, а трета е Маргарита Колосов (Германия) с 34.950.

Стилияна Николова завоюва втори сребърен медал на финала на топка. Възпитаничката на Валентина Иванова получи 36.150 (19.200; 8.550; 8.400) точки за отличното си изпълнение. Боряна Калейн също игра силно и взе бронз с оценка 35.800 точки (18.800; 8.600; 8.400).

Шампионка стана златната медалистка в многобоя от първенството на планетата във Валенсия 2023 Даря Варфоломеев (Германия) с 36.400 точки.

Така България има пет отличия от надпреварата до момента, след като вчера Стилияна Николова и ансамбълът за жени станаха шампиони в многобоя.

По-късно днес предстоят финалите на бухалки и на лента при жените, както и на пет обръча и три ленти/две топки при ансамблите.

Чете се за: 01:42 мин.
Илияна Мичевска със златен медал от световното първенство по лека атлетика за хора с увреден слух в Тайпе
Чете се за: 01:25 мин.
Йоана Георгиева в поредицата "Спортните таланти на България"
19:15, 15.07.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Две поред за националките по баскетбол до 18 години в подготовката
18:49, 15.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
Спецакция на ГДБОП: Трима души са задържани с наркотици в Свети Влас (СНИМКИ)