Двубоят между Сабаленка и Рибакина от Финалите на WTA в Канкун беше прекъснат заради дъжд

Мачът ще се доиграе днес

двубоят сабаленка рибакина финалите ута канкун беше прекъснат заради дъжд
09:27, 03.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Двубоят между водачката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) и четвъртата поставена Елена Рибакина (Казахстан) беше прекъснат заради дъжд. Мачът ще се доиграе днес, обявиха организаторите на финалния турнир на WTA в Канкун (Мексико) с награден фонд 9 милиона долара.

Сабаленка спечели първия сет с 6:2 и отстъпваше с 3:5 във втората част след 82 минути на корта преди срещата да бъде прекратена заради дъжд. Победителката от мача ще продължи на полуфиналите в надпреварата.

Беларускинята, която преодоля гъркинята Мария Сакари, но загуби от Джесика Пегула в група "Бакалар", показа доминиращо представяне в първия сет срещу казахстанката, но лошото време причини множество прекъсвания на двубоя.

Рибакина подобри играта по време на втория сет, преди срещата да бъде прекратена заради настъпилата нощ в Мексико.

Сабаленка и Ига Швьонтек се борят за номер 1 в ранглистата на WTA в края на годината. Шампионката на Откритото първенство на Австралия измести от върха носителката на четири титли от Големия Шлем Швьонтек и зае първото място след Откритото първенство на САЩ.

25-годишната Сабаленка ще запази първото място, ако стигне до финала.

Американката Джесика Пегула си осигури място на полуфиналите с победа над Мария Сакари с 6:3, 6:2 за 79 минути. Така тя записа трети пореден успех в група "Бакалар", а гъркинята има три загуби и отпада от турнира.