Турция приветства решението на Съединените щати и ЕС да премахнат санкциите срещу Сирия. Това съобщи пресслужбата на Ердоган след разговор със сирийския президент ал Шараа.
Турският президент обяви израелската окупация в сирийските територии за неприемлива и добави, че Турция ще продължи да ѝ се противопоставя. По време на срещата са били обсъдени още двустранните отношения със Сирия, както и регионалните и глобални въпроси.
Ердоган е благодарил на новия сирийски президент за неговите усилия за премахването на санкциите срещу Дамаск. Срещата в двореца Долмабахче е първият сериозен дипломатически контакт между двете страни, откакто беше свалено правителството на бившия сирийски президент Башар ал Асад.
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост