В журналистическата ложа на стадион "Васил Левски" бяха скрити червени димки.
Без сериозни нарушения премина "Вечното дерби" между Левски и ЦСКА в София. "Сините" спечелиха с 2:0, а мачът беше предшестван от сигнал за взривно устройство на стадион "Васил Левски".
След щателна проверка такова не е открито, но е иззето сериозно количество пиротехника, неясно как оказало се на стадиона, както и четири червени димки, които е трябвало да бъдат задействани дистанционно.
БНТ стана свидетел на обезвреждането на едно от другите две такива устройства, скрити в журналистическата ложа. Едното от тях успя да се възпламени, но без да пострадат хора.
Вижте подробности по темата във видеото.
Гледайте финалите на Световната купа по модерен петобой в Будапеща пряко по БНТ 3
Ерлинг Холанд и Килиан Мбапе повеждат Норвегия и Франция в сблъсъка на група "I"
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста