Феноменален Жота прати Ливърпул на финал за Купата на Лигата

феноменален жота прати ливърпул финал купата лигата
22:08, 20.01.2022

Отборът на Ливърпул се класира за финала на Купата на Лигата, след като победи като гост Арсенал с 2:0 в мач-реванш от полуфиналите на надпреварата, игран в Лондон.

Срещата на стадион "Емирейтс" започна с натиск на домакините в първоначалните минути, който доведе до греда на Александър Лаказет от пряк свободен удар, но не и до гол.

Такъв все пак падна във вратата на "артилеристите" в 20-ата минута. Футболистите на Юрген Клоп организираха бърза триходова контраатака, която премина през центъра чрез Трент Александър-Арнолд. Левият краен бранител на "мърсисайдци" разгърна фронта на атаката отляво към Диого Жота. Португалецът направи пробив към центъра, преодоля с лекота опеката на Такехиро Томиясу и стреля по земя от границата на наказателното поле между трима бранителя на Арсенал, които попречиха на стража Аарън Рамсдейл да се намеси.

Ливърпул удвои преднината си в 77-ата минута отново чрез Диого Жота. Александър-Арнолд пусна удивителен извеждаш пас от над 30 метра към Жота, португалецът овладя на гърди, нахлу в наказателното поле на "топчиите" и прехвърли елегантно Рамсдейл за 2:0.

Така, на 27 февруари "мърсисайдци" ще спорят с Челси на Томас Тухел за спечелването на Купата на Лигата.