Гол на М'бапе в добавеното време даде крехка преднина на ПСЖ срещу Реал (Мадрид)

гол 39бапе добавеното време даде крехка преднина псж реал мадрид
23:54, 15.02.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Пари Сен Жермен постигна минимална домакинска победа с 1:0 срещу Реал (Мадрид) в първи осминафинален двубой от Шампионската лига.

На съдбоносния за всички българи "Парк Де Пренс", френският шампион се добра до победата с гол на звездата си Килиан М'бапе в последните секунди на 4-минутното добавено време на срещата. Френският национал получи топката по левия фланг от Неймар, проби в наказателното поле на гостите, с едно докосване преодоля съпротивата на Лукас Васкес и Милитао, и с премерен удар по земя от близка дистанция се разписа между краката на Тибо Куртоа.

Домакините можеха да открият головата си сметка още в 61-ата минута, когато Дани Карвахал фаулира М'бапе в наказателното поле на Реал и главният рефер Даниеле Орсато отсъди дузпа в полза на ПСЖ. Зад бялата точка застана Меси, който стреля добре, но белгийския страж на испанците отгатна удара и спаси.

Реваншът между двата тима е на 9 март, сряда, от 22.00 часа българско време.

Шестима българи ще ни представят в Пекин в сряда
Манчестър Сити разби Спортинг (Лисабон) като гост и вече гледа към 1/4-финалите в Шампионската лига