Хебър и Нефтохимик започват финалната серия за титлата на 25 април

Двата отбора ще се борят за трофея в мъжкото първенство за четвърти пореден път

волейболните хебър левски първи победи четвъртфиналите каза
Снимка: startphoto.bg
07:47, 19.04.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Отборите на Хебър (Пазарджик) и Нефтохимик 2010 (Бургас) ще играят за титлата в мъжкото волейболно първенство за четвърти пореден път.

В първия финал помежду им през 2020 година бургазлии печелят серията с 3:0 победи, а в следващите два 2021 и 2022 година, пазарджиклии триумфират със същия резултат в серията.

Двата отбора играха за последен път през февруари - в мач от 15-и кръг на първенството, когато Нефтохимик се наложи с 3:1 гейма.

Преди това воденият от Камило Плачи тим надигра с 3:0 гейма вицешампионите в полуфинал за Купата на България, а през ноември 2022 г. записаха успех и в шампионата - с 3:1 гейма.

По пътя си към финала бургаският тим отстрани трудно ЦСКА с 3:2 победи в полуфиналната серия , като три от мачовете завършиха при резултат 3:2.

Пътят на Хебър бе доста по-лек - три победи над Левски София, две от които с 3:0 гейма. Единствено вторият двубой приключи 3:2 гейма.

Във финалната серия се играе отново до три успеха от пет мача. Домакинското предимство е на страната на по-преднастоящия отбор след редовния сезон, а това е тимът на Нефтохимик.

Битката за трофея започва с два мача в Бургас. Първият сблъсък е на 25 април (вторник) в зала "Младост". Мач №2 е на 26 април отново в същата зала. Следват две срещи в Пазарджик, които са предвидени за 29 и 30 април в зала "Васил Левски". При достигане до пети решителен двубой , той трябва да се проведе на 2 май отново в Бургас.

Колко нарушители са засекли електронните табла за скоростта в София?
Измамата с шофьорски книжки: Как е работила схемата на мнимия автоинструктор?