Хеттрик на Фирмино донесе рекордна победа на Ливърпул

ливърпул манчестър сити направиха зрелищно равенство страхотен мач
16:23, 16.10.2021
Чете се за: 02:37 мин.

Ливърпул победи Уотфорд с 5:0 в откриващия мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Тимът се превърна в първия отбор от английския елит с над 3 отбелязани гола в 7 поредни гостувания във всички турнири.

Преди началото на срещата завръщащият се в английския елит Клаудио Раниери имаше най-добрия домакински актив срещу Ливърпул в първенството (4 победи и 1 загуба).

Мърсисайдци откриха резултата още в 9-ата минута. Мохамед Салах изведе Садио Мане сам срещу Бен Фостър, а сенегалецът не сгреши за 1:0. Това бе гол № 100 за него във Висшата лига, като се превърна едва в 3-ия футболист, който достига тази граница, без нито един гол от дузпа, след Лес Фърдинанд и Емил Хески. Садио Мане е и 3-ият африканец със 100 гола след Дидие Дрогба и Мохамед Салах.

В 37-ата минута Роберто Фирмино удвои преднината за своя тим. Бразилецът получи успоредно на голлинията подаване от Джеймс Милнър и направи резултата 2:0, след като отбеляза на празна врата.

След почивката възпитаниците на Юрген Клоп отбелязаха две попадения, в рамките на 160 секунди.

Роберто Фирмино удвои головата си сметка за деня, след като вкара избита топка от Бен Фостър, отново на празна врата.

В следващата атака Мохамед Салах направи резултата 4:0. Египтианинът завърши страхотен пробив с прецизен удар в противниковата врата. Той бележи в 8-а поредна среща за “червените”.

В 84-ата минута Исмаила Сар пропиля най-чистото положение за домакините, след като стреля в лявата греда на вратата пазена от Кевин Келъхър.

В добавеното време от сблъсъка Роберто Фирмино завърши своя хеттрик след нов гол на празна врата, засичайки центриране на Неко Уилямс за крайното 5:0.

Ливърпул се изкачи на върха в класирането с актив от 18 пункта. Уотфорд е 15-и с 8 точки.