Холанд се завърна с два гола, а Дортмунд оглави Бундеслигата

Ерлинг Холанд
18:27, 16.10.2021

Борусия Дортмунд победи Майнц с 3:1 в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Марко Ройс даде преднина на тима си още в 3-ата минута, а Ерлинг Холанд се завърна от контузия с две попадения. Така възпитаниците на Марко Розе заеха първата позиция в класирането. Той се превърна в първия треньор на клуба, който печели първите си 5 домакински срещи.

Още в 3-ата минута Марко Ройс откри резултата след прецизен удар от границата на наказателното поле.

След почивката Ерлинг Холданд удвои преднината на своя отбор след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар, след игра с ръка на Силван Видмер.

В 87-ата минута Джонатан Буркард стреля точно в наказателното поле, за да отбележи почетното попадение за гостите.

В добавеното време на мача Джуд Белонгам изведе Ерлинг Холанд сам срещу вратаря, а норвежецът бе точен за крайното 3:1.

Борусия Дортмунд се изкачи на върха с актив от 18 точки. Майнц е 10-и с 10 точки.