Интер разби Шахтьор (Донецк) в Дюселдорф и е вторият финалист в Лига Европа

23:59, 17.08.2020
Чете се за: 02:30 мин.
интер разби шахтьор донецк дюселдорф вторият финалист лига европа

Футболистите на Антонио Конте спечелиха с разгромното 5:0 срещу украинския шампион и в петък вечер ще излязат срещу Севиля в битката за трофея.

С по два гола в тазвечершният двубой блеснаха големите звезди в атаката на "нерадзурите" - Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку.

Петото попадение за Интер бе дело на Данило Д'Амброзио, който отбеляза с глава след центриране от ъглов удар.

Като цяло развитието на двубоя не предполагаше подобен резултат, но твърде многото грешки в защитата на Шахтьор се оказаха разковничето за разгромната загуба на шампиона в турнира от 2009-та година.

Така момчетата на Анотнио Конте ще опитат в петък вечер да донесат четвърти трофей във витрината на тима от Милано от втория по сила европейски клубен турнир. И трите предишни успеха за италианският колос датират от 90-те години на миналия век.

Сега на пътя им обаче застава "Господаря на Лига Европа" - Севиля. Тимът от Андалусия е най-титулуваният в историята на надпреварата като има цели пет триумфа.

Големият финал в Лига Европа е този петък в Кьолн от 22 часа българско време и всички футболни фенове ще могат да го наблюдават на живо в каналите на БНТ.

Ето и как се разви битката Интер-Шахтьор:

В началото и двата тима подходиха предпазливо като откриващите петнадесет минути не предложиха нищо интересно.

В 19-та вратарят на Шахтьор Андрий Пятов допусна грешка при изчистване и подари топката на Николо Барела. Италианецът преодоля съперник и центрира към Лаутаро Мартинес, който с глава откри резултата.

Малко по-късно центриране на Бастони едва не доведе до втори гол за "нерадзурите". Като по чудо Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку и Данило Д'Амброзио не успяха да нанесат удар към украинската врата като все пак впоследствие бе маркирана и засада на голмайстора Лаутаро.

След половин час игра най-накрая и Шахтьор предложи нещо по-интересно. Додо получи страхотен дълъг пас от крайния защитник Матвиенко и след като овладя, потърси взаимодействие с Жуниор Мораес.

Момент преди бившия футболист на ЦСКА да нанесе удар обаче, Сефан Де Врай блесна с изключителни важна намеса, изчиствайки в ъглов удар.

В 34-та минута Ромелу Лукаку продължи топката към Барело при едно странично хвърляне, а полуащитникът от своя страна спечели терен и пробва изстрел, но Пятов се бе позиционирал добре.

Малко преди почивката, футболистите на Луиш Кастро най-накрая отправиха удар към Самир Ханданович. Продължително разиграване на украинския шампион пред наказателното поле, завърши с изстрел на Маркос Антонио.

Макар и неточен, опитът на бразилеца не бе никак безопасен, преминавайки много близо до напречната греда.

С тази ситуация се изчерпаха и всички по-интересни моменти в едно не особено вълнуващо първо полувреме в Дюселдорф.

Втората част започна по-добре за Интер и в 51-та минута Ашли Йънг изведе Ромелу Лукаку на добра позиция. Белгиецът се обърна по чудесен начин, но ударът му с по-слабия десен крак премина встрани от целта.

В 62-та минута отборът на Шахтьор бе много близо до изравнителен гол. Жуниор Мораес бе оставен непокрит при центриране отляво на Матвиенко, но ударът му с глава попадна в тялото на Хандонович, който реагира инстинктивно.

Две минути по-късно "нерадзурите" стигнаха до втори гол. Марсело Брозович центрира от корнер, а на далечната греда Данило Д'Амброзио надигра противников защитник и с глава разстреля Пятов за 2:0.

Интригата в двубоя бе на път окончателно да угасне в 72-та минута, когато Лаутаро Мартинес разигра по чудесен начин с Лукаку. Ударът на белгиеца обаче бе в обсега на Пятов и той улови.

Третият гол все пак не закъсня и само след 120 секунди Лаутаро Мартинес за втори път бе в прегръдките на своите съотборници.

Защитата на Шахтьор отново допусна грешка при изнасянето, след която Барела комбинира с Лукаку, който с едно докосване намери Лаутаро. Аржентинецът пък с премерен удар от дъгата на наказателното поле, направи резултата класически.

Четири минути по-късно поредната грешка на украинския шампион позволи на Лаутаро Мартинес да изведе Лукаку и белгиецът също да се запише сред голмайсторите. За него това бе попадение в десети пореден мач от надпреварата.

Белгиецът обаче не спря до тук и малко по-късно, след страхотен самостоятелен пробив направи резултата 5:0. Този гол изведе белгиецът начело в класацията за най-резултатен футболист на своята страна в турнира.

До края, заменилия Лукаку, Себастиан Епозито бе близо да отбележи шести гол за своя тим, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Пятов, а и на нападателя бе отсъдена засада.