Божидар Саръбоюков спечели първа победа за България при мъжете в най-престижната лекоатлетическа верига – Диамантената лига.
Европейският шампион в скока на дължина в зала постигна 8.26 метра в най-добрия си последен опит. Така той победи с 2 см олимпийския шампион Милтиадис Тентоглу от Гърция.
Това е първи български успех в дисциплина от най-комерсиалните лекоатлетически надпревари след Ивет Лалова през 2011 г.
Следващото участие на българина в старт от Диамантената лига ще бъде на 10 юли в Монте Карло.
Въпреки скъпите билети: Футболни фенове от цял свят пристигат във Ванкувър за Световното
Daddy Yankee и Shenseea представиха клипа към хита си от саундтрака на Мондиал 2026
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си