Днес се очаква да излезе третото класиране в гимназиите след 7-и клас. Така ще приключи централизираното класиране, а останалите свободни места ще бъдат разпределени от директорите на училища до 10 септември.
Директорите ще трябва да приемат желаещите ученици по строги правила - без субективни фактори и по най-висок бал.
В столицата след второто класиране останаха свободни над 1670 места. Имаше над 40 места и в най-желаните десет гимназии включително в СМГ, ТУЕС, 91-ва немска, 164-та испанска. Дали ще бъдат заети тези места при рисковото трето класиране, предстои да видим.
Над 1670 са свободните места в гимназиите в София след второто класиране
За да участват в него, учениците задължително се отписаха от училищата, в които вече бяха приети.
В третото класиране участваха и около 790 ученици, които не бяха приети никъде на първото и второто класиране.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра