Носителят на 24 титли от Големия шлем при тенисистите Новак Джокович приключи участието си на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс в САЩ на осминафиналите.
Сръбският тенисист, който е номер 3 в света и схемата на надпреварата, бе елиминиран от 14-я в ранглистата Джак Дрейпър от Великобритания.
След като пропусна началото на сезона заради травма, Дрейпър демонстрира, че започва да намира формата си от миналата година. Въпреки, че загуби първия сет с 4:6, левичарят от Лондон показа характер и измъкна втория с идентичен резултат. В решителната трета част двамата си размениха по един пробив, като се стигна до тайбрек, който британецът спечели със 7:5 точки.
В следващия кръг Дрейпър ще играе срещу Даниил Медведев, който елиминира Алекс Микелсен.
Въпреки скъпите билети: Футболни фенове от цял свят пристигат във Ванкувър за Световното
Daddy Yankee и Shenseea представиха клипа към хита си от саундтрака на Мондиал 2026
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията