Днес е първият присъствен учебен ден за малките ученици, чиито родители са дали съгласие децата им да бъдат тествани - в 13 области в страната учениците от 1-ви до 4-ти клас влязоха в час. Преди това на всички им бяха направени щадящи тестове за коронавирус.
Министерството на образованието разпространи кадри от видеонаблюдението в класните стаи в столичното 51-во училище.
Заради заповедта на министрите на здравеопазването и образованието, медии не присъстваха на тестването.
След това обаче децата обясниха, че е било лесно, минало като игра и никой не се е затруднил. Още вчера са били подготвени като им е бил пуснат клип.
Родителите също казаха, че това е добър вариант децата да са присъствено на училище.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра