Калояна Налбантова триумфира на международния турнир в София

калояна налбантова михаела чепишева победи световното първенство бадминтон юноши девойки год
Снимка: БНТ
21:00, 08.10.2023 (обновена)

Калояна Налбантова спечели титлата на единично жени на международния турнир по бадминтон, който се провежда в зала "Европа" в София.

Европейската шампионка до 19 години Налбантова, която е поставена под №1 при жените, победи на финала третата в схемата Милена Шнидер (Швейцария) в оспорван мач с 21:12, 15:21, 21:15 за 52 минути.

Възпитаничката на Стилян Макарски постигна пет поредни успеха по пътя до златното отличие, а в последния си двубой тя успя да спечели важни разигравания в третия гейм и да стигне до крайната победа.

"Доста ще е трудно да се класирам за самата Олимпиада, тъй като ми трябват доста точки. За мен бе важно да спечеля този турнир, защото е в моята зала, пред моя публика в България. Никога не го бях печелила", сподели състезателката в интервю за БНТ.

Така България приключва надпреварата с три медала, след като бронзови отличия взеха двойките Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Иван Русев/Илиян Стойнов.

Останалите четири титли спечелиха представителите на Полша. При мъжете шампион е Миколай Шимановски, а на смесени двойки триумфираха третите в схемата Роберт Цибулски и Корнелия Марчак (Полша). На двойки жени златото взеха Корнелия Марчак и Паулина Ханкевич, а на двойки мъже - Роберт Цибулски и Шимон Слепецки.

Симон Байлс спечели още два златни медала на световното първенство по спортна гимнастика