За първи път в историята на "Евровизия" - тазгодишните победители от Украйна - Калуш Оркестра, продават на търг своя трофей, за да помогнат на украинската армия.
Във видеосъобщение, разпространено в Инстаграм, фронтменът на групата обяснява как може да се правят дарения. Всеки може да започне с 5 евро. Колкото повече дарения направи всеки, толкова повече шансове има да спечели.
"Можете да накарате символа на победа на Евровизия да работи за още една победа за Украйна. И да вземете емблематичната розова шапка на фронтмена на Калуш - Олег Псюк само за 5 евро", се казва в съобщението.
Стъкленият микрофон на "Евровизия" ще отиде при този, който дари най-много в криптовалута или в традиционна валута. Томболата за шапката и търгът за трофея приключват на 28 май в 19.00 часа.
View this post on Instagram
Рекордният спринт на китайския робот показва предимствата и ограниченията на хуманоидите
Промяна в правилата за кръводаряване: Близките вече не са длъжни да търсят кръводарители
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост