ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кирил Десподов: Искахме да играем за победа

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:50 мин.
Спорт

Националният отбор по футбол кацна на родна земя след загубата срещу Република Ирландия в Лигата на нациите.

kирил десподов моето мото пробваш успееш съм щастлив направих
Слушай новината

Капитанът на българския национален отбор по Кирил Десподов смята, че загубата от Република Ирландия вчера в турнира Лига на нациите е дошла от желанието да се търси победа до последно.

"Лъвовете" отстъпиха за втори път с 1:2 на същия съперник в рамките на четири дни и така с общ резултат 2:4 губят битката и остават в Лига С.

"Мачът тръгна по най-добрия начин за нас. Но имайте предвид, че не сме се стремели да вкараме мача в продължения, тъй като общият резултат се изравни. Искахме да играем за победа", започна Десподов.

"Допуснахме гол за 1:1, след което се втурнахме всички напред. Има разлика с ирландците и във физически аспект, и в бързина. По-здрави са и играят бърз футбол. Нормално е, играят в силни отбори", обясни още капитанът на България, след като Евън Фъргюсън изравни в 62-ата минута.

Попитан какво трябва да очакват българските фенове от предстоящите световни квалификации за Мондиал 2026, които започват с домакинство на европейския шампион Испания, той отговори: Мачът с Испания е доста далеч. През юни ни предстоят контроли и трябва да се подготвим по най-добрия начин. Може би сме загубили концентрация, за да допуснем четири гола в двата мача. Не може човек да бъде 95 минути концентриран“.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?