В Словения левоцентристкото "Движение Свобода" спечели парламентарните избори.
За партията на смятания за един от най-успешните мениджъри в страната - Роберт Голоб - са гласували над 34,5 процента от избирателите.
Дълги години Голоб оглавяваше енергийната компания на Словения. В предизборната кампания той обеща ако стане премиер да сложи край на енергийната зависимост с Русия.
На второ място се нарежда Словенската демократическа партия на премиера Янез Янша.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи