Левски елиминира ПАОК след равенство в Солун и даде старт на нова европейска приказка

22:18, 28.07.2022
Чете се за: 02:05 мин.
левски елиминира паок равенство солун даде старт нова европейска приказка

Отборът на Левски завърши наравно 1:1 с ПАОК в мач реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, игран в Солун.

Съставът на Станимир Стоилов продължава към следващия етап на турнира след общ резултат 3-1 и ще срещне Хамрун Спартанс (Малта), който елиминира Вележ (Босна и Херцеговина).

„Сините“ откриха резултата на стадион „Тумба“ в 25-ата минута. Бранителят на домакините Лефтерис Лирацис пусна неразчетено подаване назад към вратаря Доминик Котарски, а от това се възползва съобразителният Роналдо, който пресече паса, финтира стража на ПАОК и вкара топката в опразнената врата.

“Двуглавите орли“ възстановиха равенството в 56-ата минута, възползвайки се от грешка на Филип Кърстев при изнасянето на топката в половината на Левски. Резервата Диего Бисесвар отне топката от национала на България и отправи силен извеждащ пас по земя към Тиаго Дантас, който успя да достигне до топката в наказателното поле на „сините“ и с прецизен удар прати кълбото в мрежата зад вратаря Николай Михайлов.

Гръцкият гранд доигра срещата с двете души на терена след изгонването на Дъглас Аугусто в 65-ата минута и на Сото Градо в 81-ата минута за два жълти картона.

Илич: Необходима ни е повече класа и спортен шанс, за да се класираме за групите на ЛК
Ботев Пловдив отпадна от ЛК, след като инкасира по един гол в края на двете полувремена