Левски поведе в полуфиналната серия от волейболното първенство срещу Нефтохимик 2010

"Сините" спечелиха третия мач от серията и поведоха с 2:1 победи.

ВК Левски
Снимка: Startphoto.bg
21:19, 10.04.2024

Левски поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия в шампионата на България по волейбол за мъже. В трети мач от плейофите "сините" се наложиха с 3:1 (27:25, 22:25, 25:18, 25:20) пред собствена публика над Нефтохимик 2010.

В първата част домакините водеха спокойно с 15:10, за да се оттеглят с аванс в срещата при 27:25.

Миналогодишният първенец успя да се върне в срещата при 25:22 в своя полза, но Левски възстанови преднината си при 25:18 в третия гейм.

Четвъртата част отново премина под пълната диктовка на столичани, които контролираха изцяло събитията на полето. Левски натрупа аванс от 17:10, за да затвори двубоя при 25:20 след близо два часа.

Най-резултатен за победителите в зала "Левски София" стана Алехандро Торо със 17 точки. Неговите съотборници Симеон Николов и Светослав Гоцев добавиха по 15 пункта.

За бургазлии с 19 точки завърши Розалин Пенчев. Иван Раич реализира 12 точки в полза на гостите.

Следващата среща от серията между двата отбора е на 13 април, събота, в зала "Младост" в Бургас.

Черноморец, Рилски спортист и Балкан спечелиха мачовете си от първата шестица в НБЛ
САЩ искат Израел да представи план за защита на цивилните в Газа при удар в Рафа