Левски се справи с Академик Пловдив и продължава да мечтае за участие в плейофите

левски справи академик пловдив продължава мечтае участие плейофите
21:48, 04.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Левски надделя над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19) като домакин в София в мач от 28-ия кръг на Втората шестица в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Победата бе трета поредна и общо 11-ата за „сините“, помагайки им в битката за класиране в топ 8 и участие в плейофите. С днешния успех отборът на Димитър Ангелов се изкачи на 7-ото място във временното класиране, докато пловдивчани са на 10-ата позиция с баланс 10-18.

Домакините направиха по-добра първа четвърт, след която водеха с 18:14, но състезателите на Академик успяха да осъществят обрат в първите минути на втората част и дръпнаха с 5 точки при 29:24 след тройка на Ренел Къмингс. В оставащото време до почивката баскетболистите на Левски все пак си върнаха инициативата, оттегляйки се с минимален аванс при 37:34.

"Сините" задържаха лидерството си и в голям период от третата част, в чийто край гостите все пак заличиха пасива си и така решителният период започна при равенство - 54:54. В хода на решителните 10 минути обаче столичани бяха по-ефективни и в крайна сметка заслужено се добраха до победата.

Златин Георгиев бе най-резултатен за Левски с 20 точки, Лъчезар Димитров добави 16, а Димитър Маринчешки завърши с 14.

За гостите от Академик Пловдив Ренел Къмингс реализира 22 пункта, докато с 13 се отчете Кръстомир Михов.

Хеттрик на Атанас Илиев помогна на Черно море да надвие Локомотив Сф и да се върне на второто място в Първа лига
Разследването в Агенция "Митници": Четирима са обвинени за участие в престъпна група (ОБЗОР)