Европейското първенство по баскетбол за жени стартира и в Бърно и Хамбург, където се играят групи "C" и "D" съответно.
Литва и Италия се класираха за четвъртфиналите от група "B" на Евробаскет за жени. И двата отбора записаха втора победа, като балтийките разбиха надеждите на подмладяващия се състав на Сърбия след 74:63, докато домакинките от Ботуша се справиха с късен опит за обрат на Словения и победиха със 77:66.
В мачът на Литва отново имаше българско участие в лицето на рефера Мартин Хорозов.
В Група "А" в Пирея Турция записа първа победа след като надви аутсайдера Швейцария с лекота с 91:67.

Тиайра МакКауън се отчете за успеха с пореден "дабъл-дабъл" – 19 точки и 12 борби, докато 20-годишната Виктория Ранисавлйевич завърши с 14 точки за "кръстоносците".
Европейското първенство по баскетбол за жени стартира и в Бърно и Хамбург, където се играят групи "C" и "D" съответно.
Домакините от Чехия не оставиха шансове на Черна гора и спечелиха откриващия си мач у дома с двоен резултат - 89:44, докато Белгия започна защитата на титлата си с успех срещу Португалия с 81:52.

Другият домакин - Германия, също започна подобаващо при победата си с 89:76 срещу Португалия, докато Испания се наложи над Великобритания с 85:70.
Здравословен проблеми извади Везенков от сметките на Олимпиакос за старта на плейофите в Гърция
Реал приключи българската авантюра на Апоел по пътя към Финалната четворка в Евролигата (ВИДЕО)
Валенсия отблъсна щурма на Панатинайкос и избегна елиминация в Евролигата (ВИДЕО)
Пищно посрещане за Тръмп в Пекин на фона на предупреждения за Тайван
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)