Ливърпул драматично победи Лестър след дузпи за Купата на лигата

ливърпул разби саутхямптън доближи точка върха
00:17, 23.12.2021
Чете се за: 01:42 мин.

Ливърпул победи Лестър след изпълнение на дузпи в мач от 1/4-финалната фаза на Купата на лигата. В редовното време резултатът бе 3:3, а възпитаниците на Юрген Клоп бяха по-точни при дузпите.

Срещата започна по отличен начин за гостите на стадион "Анфийлд". Джейми Варди откри резултата в 9-ата минута. Само четири минути по-късно англичанинът увеличи преднината на тима си.

В 19-ата минута Алекс Окслейд-Чеймбърлейн намали пасива на "мърсисайдци" с изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Играчите на Брендън Роджърс си върнаха аванса от две попадения с гол на Джеймс Медисън с шут под напречната греда.

След почивката Диого Жота се разписа в 68-ата минута с удар в левия ъгъл. Домакините търсеха изравнителен гол до самия край на сблъсъка и усилията им се отплатиха в добавеното време. Такуми Минамино изпрати топката в долния десен ъгъл и осигури дузпи за отбора си.

В 11-метровите удари гостите сгрешиха първи. Люк Томас пропусна четвъртата дузпа за своя тим. Такуми Минамино пропусна решителната пета дузпа за "червените", но това не бе фатално, защото последва пропуск на Райън Бъртранд и точна дузпа на Доиго Жота за успеха за Ливърпул.