Ливърпул е последният полуфиналист за Купата на Лигата

Мърсисайдци очакват Челси, Мидълсбро или Фулъм на полуфиналите

ливърпул последният полуфиналист купата лигата мачове
23:03, 20.12.2023

Лъвърпул победи Уест Хем с 5:1 в мач от четвъртфиналите за Купата на Лигата. Къртис Джоунс се отчете с две попадения за победителите.

В хода на първото полувреме на стадион "Анфийлд" домакините бяха по-активни пред противниковата врата. Мърсисайдци откриха резултата в 28-ата минута. Доминик Собослай стреля извън наказателното поле за 1:0.

След почивката възпитаниците на Юрген Клоп удвоиха аванса си. Дарвин Нунеш изведе Къртис Джоунс в наказателното поле. Полузащитникът стреля от малък ъгъл и прати топката между краката на Алфонс Ареола.

Коди Гакпо направи преднината на "червените" класическа в 72-ата минута. Нидерландецът завърши атака стартирала от изпълнение на аут с удар извън пеналтерията.

"Чуковете" все пак стигнаха до почетно попадение. Джаред Боуен се разписа на рождения си ден.

Резервата Мохамед Салах също не пропусна да запише името си сред голмайсторите. Египтянинът завърши контраатака с удар по земя.

В следващата атака Къртис Джоунс увеличи головата си сметка. Англичанинът премина през редица противникови бранители, за да оформи крайния резултат.

На полуфиналите най-титулуваният отбор в надпреварата ще се изправи срещу Челси, Мидълсбро или Фулъм.

Украинският мобилен оператор "Киевстар" заяви, че е възстановил услугите си след проблеми с комуникациите