Ливърпул и Гройтер Фюрт не се победиха в контрола с осем гола, нападател с български произход блести за германците

17:25, 24.07.2023
Чете се за: 02:15 мин.
ливърпул гройтер фюрт победиха контрола осем гола нападател български произход блести германците
Снимка: SpVgg Greuther Fürth

Отборът на Ливърпул направи зрелищно 4:4 срещу втородивизионния германския Гройтер Фюрт във втората си проверка през това лято, която се изигра на немска земя във Фюрт.

Колумбиецът Луис Диас даде аванс на момчетата на Юрген Клоп в 22-ата минута, а краят на първото полувреме дойде именно при този резултат, а след почивката зрителите станаха свидетели на истинско голово шоу.

Джулиън Грийн възстанови паритета в 47-ата минута, но гостите от Англия отговориха с две попадение на уругваеца Дарвин Нунес.

След това на сцената излезе нападателят от български произход Лукас Петков, за когото се говори, че е обект на интерес от страна на селекционерите на мъжкия и младежкия национален отбор Младен Кръстаич и Александър Димитров. Първо, юношата на Аугсбург беше точен за 2:3, а след това асистира на два пъти на Арминдо Сиб, който донесе пълния обрат за своя тим, правейки резултата 4:3 в 77-ата минута.

Малко преди края на редовното време обаче звездата на Ливърпул Мохамед Салах спаси своя тим от загубата, вкарвайки за крайното 4:4.

За следващите си две контроли Юрген Клоп и неговите момчета ще се отправят към Сингапур, където ще срещнат Лестър и Байерн Мюнхен.

Лукас Петков и Гройтер Фюрт пък след по-малко от седмица ще дадат старт на своята кампания във Втора Бундеслига, а в първия кръг "детелините" са домакини на Падерборн.

Спират движението на тирове над 20 тона в три области в страната при високи температури