Ливърпул мина през Брентфорд

Ливърпул
19:38, 16.01.2022

Отборът на Ливърпул победи с класическото 3:0 Брентфорд в мач от 22-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Успехът изкачи мърсисайдци до второто място в подреждането на елита и по този начин запазиха амбициите си за титлата живи, намалявайки изоставането си от лидера Манчестър Сити до 11 точки, като са и с мач по-малко.

Любопитното е, че срещата беше под №350 в кариерата на мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп начело на клуба от "Анфийлд".

Фабиньо откри резултата в края на първото полувреме. След центриране от корнер на Тренд Александър-Арнолд топката стигна до Фабиньо, който засече с глава отблизо за 1:0.

През второто полувреме доминацията на Ливърпул продължи, като тимът реализира още две попадения. Алекс Окслейд-Чембърлейн покачи в 69-ата минута, а 5 минути след това Такуми Минамино оформи крайното 3:0.

В друг мач от кръга Лийдс победи като гост с 3:2 Уест Хем.

Дербито на Северен Лондон, което трябваше да се проведе тази вечер, беше отложено заради недостатъчно налични футболисти на Арсенал срещу Тотнъм.

Алберт Попов: Изключително съм доволен, надявам се да показвам все по-добри резултати (ВИДЕО)
Серия трусове на Балканите: В Перник, Гърция и Румъния (Обзор)