Ливърпул обърна десет от Кристъл Палас и временно излезе начело в класирането на Висшата лига

"Мърсисайдци" спечелиха с 2:1като гост двубоя, който ще се запомни с гол №200 за Мохамед Салах с "червената" фланелка

16:37, 09.12.2023
Чете се за: 02:17 мин.
ливърпул обърна десет кристъл палас временно излезе начело класирането висшата лига

Отборът на Ливърпул временно оглави подреждането в английската Висша лига, след като победи трудно с 2:1 като гост Кристъл Палас в откриващия двубой от 16-ия кръг.

На "Селхърст Парк" в Лондон всички голове паднаха през второто полувреме, като домакините бяха тези, които откриха резултата в 57-ата минута, когато Жан-Филип Матета бе препънат в наказателното поле и след преглед на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа в полза на "орлите", която той реализира за 1:0.

Повратният момент за момчетата на Рой Ходжсън обаче дойде четвърт час преди края, когато Джордън Аю бе изгонен за втори жълт картон и така остави своите съотборници с човек по-малко до края на срещата.

"Мърсисайдци" реагираха мигновено и само броени секунди по-късно Мохамед Салах отбеляза за 1:1 своя гол №200 за клуба след разбъркване в наказателното поле на Палас.

В самото начало на добавеното време пък Харви Барнс донесе пълния обрат за своя тим, вкарвайки с хубав изстрел от дистанция, давайки аванс на Ливърпул.

До края и Луис Диас съумя да се разпише за състава на Юрген Клоп, но този гол бе отменен заради засада на колумбиеца.

Въпреки това Ливърпул стигна до крайния успех и с 37 точки излезе на върха в класирането преди тежкото гостуване на Арсенал на Астън Вила по-късно днес. Междувременно, Кристъл Палас допусна четвърта загуба в последните си пет срещи и заема 14-ото място с 16 пункта.