Ливърпул победи Тотнъм в спектакъл със седем гола на "Анфийлд"

ливърпул победи тотнъм спектакъл седем гола анфийлд
20:46, 30.04.2023

Отборът на Ливърпул победи по изключително драматичен начин Тотнъм с 4:3 в двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна по отричен начин за "червените", които още до 15-ата минута водеха с 3:0 в резултата, а Тотнъм си припомни кошмара от загубата от Нюкасъл, когато допусна 5 попадения за 20 минути.

Къртис Джоунс, Луис Диас и Мохамед Салах от дузпа дадоха повече от комфортна преднина на Ливърпул в рамките на едва четвърт час.

Голмайсторът на лондончани обаче успя да върне едно попадение преди почивката след асистенция на Иван Перишич.

В 77-ата минута Хюн-Мин Сон направи 3:2, което даде надежди на Тотнъм, че може да избегне загубата в срещата, която започна толкова лошо за тима. В третата минута на добавеното време резервата на "шпорите" Ричарлисон направи 3:3 и почти невероятен малък обрат.

Радостта на гостите обаче бе съвсем кратка, защото две минути по-късно Диого Жота вкара четвърти гол за Ливърпул и осигури изключително ценната победа за тима.

Отборът на Юрген Клоп успя да изпревари Тотнъм и Астън Вила с успеха и вече е на пето място, като ще се бори за Лига Европа. "Шпорите" паднаха с една позиция надолу, а имат и мач повече в актива си.